جایگزین برای google photo که بهتر است بشناسید

گوگل محصولات رایگان غیرقابل مقاومت را عرضه می‌کند تا از داده‌های شما پرده برداری کند، و گوگل فوتو هم از این قاعده مستثنی نیست. آن‌ها از عکس‌های شخصی شما برای اسکن کردن صورت، اسکن کردن اطلاعات دوستان و چیزهایی که دوست دارید استفاده می‌کنند و محل شما را ردیابی می‌کنند – حتی اگر آن را مخفی کرده باشید. هیچ شرکتی نیازی به دانستن این موضوع در مورد زندگی شخصی شما ندارد. در اینجا برخی جایگزین‌های مبتنی بر حریم خصوصی برای گوگل فوتو وجود دارد.

چرا نباید فایل ها را در گوگل فوتو ذخیره کنید؟

حتی با اینکه گوگل فوتو می‌گوید که به حریم خصوصی شما اهمیت می‌دهد، آن‌ها هنوز هم با اسکن کردن عکس‌ها اطلاعات جمع‌آوری می‌کنند. این به چه معنی است؟

اگر یک عکس از کفش‌های Nike را آپلود کنید، گوگل آن را به عنوان یک برند ورزشی مورد علاقه شما معرفی می‌کند و این اطلاعات را به پروفایل کاربری شما اضافه می‌کند. حدس بزنید بعد از این چه تبلیغاتی خواهید دید؟

هوش مصنوعی گوگل برای تشخیص اشیا برنامه‌ریزی شده‌است. کافی است کلمه ی “گربه” را در نوار جستجو وارد کنید و تمام عکس‌های خود را با یک گربه در آن بیاورید. شناسایی صورتش نه تنها چهره شما بلکه چهره اعضای خانواده شما را نیز مشخص می‌کند. آن‌ها می‌توانند کل خانواده و دایره دوستان شما را بدون اینکه شما درک کنید، تنظیم کنند.

این کار فراداده شما را تجزیه و تحلیل می‌کند. مطمئنا، آخرین تعطیلات شما ممکن است زمانی مناسب باشد که تصاویر را به دوستان و خانواده خود نشان دهید، اما این تنها راه دیگر برای گوگل است که هر قدم شما را دنبال کند.

آیا واقعا می‌خواهید یک شرکت شناخته‌شده اطلاعات شخصی شما را داشته باشد و بداند که صورت شما چگونه به نظر می‌رسد، و نیز بداند در تابستان سال گذشته کجا بودید؟ احتمالا نه. اطلاعاتی که گوگل میتواند از شما داشته باشد را کاهش دهید و به دنبال یک جایگزین بگردید که از داده‌های شما بهره‌برداری نکند.

برخی از این برنامه‌های جایگزین ممکن است به شما یک فضای رمزنگاری شده ارائه کنند، در حالی که برخی دیگر ویژگی‌های اضافی مانند ویرایش آنلاین عکس، به اشتراک گذاری، مدیریت ساده عکس یا فقط یک گالری به ظاهر تمیز دارند. برای کمک به شما در انتخاب، ما ۸ برنامه ذخیره‌سازی عکس را جمع‌آوری و مورد بررسی قرار دادیم که به حریم خصوصی شما بیش از گوگل اهمیت می‌دهد.

زگذاری ارائه می‌دهد، یا می‌توانید در صورتی که دانش فنی لازم برای انجام این کار را دارید میزبان پیویگو خود باشید. همچنین خوب است بدانید که این برنامه در نرم‌افزار با منبع باز اجرا می‌شود، که به این معنی است که هر کس می‌تواند نگاهی به کد خود بیندازد و به دنبال هر گونه آسیب‌پذیری باشد.

یک برنامه عالی برای مدیریت عکس.

Slidebox

(آی او اس و اندروید)

اگر گوگل از ماشین های هوشمند برای سازماندهی عکس‌های خود در آلبوم‌ها استفاده کند و آن‌ها را قابل جستجو کند، این برنامه آن را به شما واگذار می‌کند. حذف هزاران عکس و گذاشتن آن‌ها در پوشه‌های مناسب ممکن است خسته‌کننده به نظر برسد، اما وقتی که این کار را به روش Tinderlike انجام دهید، خسته کننده نخواهد بود.

پوشه‌هایی برای سفرهای اخیر خود و یا آخرین پروژه‌های خود ایجاد کنید، سپس به چپ و راست ضربه بزنید تا عکس‌های خود را مرور کنید، آن‌ها را به آلبوم‌های مناسب منتقل کنید و یا فقط برای پاک کردن آن‌ها اقدام کنید. عکس‌های شما در پوشه زباله‌دان فورا حذف نخواهند شد، و هنوز هم می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید. اگر می‌خواهید فضای ذخیره‌سازی را روی دستگاه خود آزاد کنید، فقط گزینه حذف را تایید کنید.

اگر به یک گالری عکس نیاز داری، این یک برنامه عالی است.

فلیکر

(وب، iOS، و آندروید)

فلیکر مدتی است که روی دور افتاده، اما به تازگی نوسازی شده‌است و یک پلت فرم ویرایش رایگان ارائه می‌دهد. برخلاف گوگل، هیچ محدودیتی در اندازه و وضوح فایل‌های شما وجود ندارد و کاملا سخاوتمندانه یک ترابایت فضای ذخیره ای CLOUD به شما ارائه میدهد. این برنامه به شما کمک می‌کند تا عکس‌های خود را سازمان دهی کرده و ابزارهای ویرایش زیادی به شما میدهد تا شما بتوانید عکس‌های خود را بدون اینکه برنامه را ترک کنید، بهبود بخشید. فلیکر از ویدئوها نیز پشتیبانی می‌کند.

همچنین یک جامعه بسیار بزرگ از عکاسان دارد، بنابراین اگر به دنبال الهام گرفتن هستید، این برنامه یک انتخاب عالی است. در این برنامه می‌توانید همانند اینستاگرام عکاسان دیگر را دنبال کنید، همچنین اینکه شما می‌توانید عکس‌های خود را  به طور عمومیدر معرض نمایش بگذارید.

دسترسی به این سایت ها

یکسری از این موارد متاسفانه محدودیت های جغرافیایی دارند و ممکن است نتوانید از خدمات این سرویس ها استفاده کنید ، به منظور دسترسی به این خدمات و دور زدن این محدودیت جغرافیایی از سرویس هایی نظیر فیت نت استفاده کنید.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *