برنامه نویسی تراوین

برنامه نویسی تراوین

تراوین یک بازی آنلاین تحت وب است که سال های زیادی در حال فعالیت است؛ در همین حال در ایران نیز سایت های زیادی تحت عنوان تراوین و یا مشابه آن فعالیت کرده و می کنند. با راه اندازی یک بازی آنلاین شما می توانید از فروش خدمات درون بازی آن کسب درآمد کنید.

درآمد زایی در تراوین به این صورت است که کاربران با خرید سکه؛ خدمات درون بازی مانند افزایش سرعت ساخت و ساز، صف های ساخت و افزایش سرعت تولید منابع و … را خریداری می کنند. خرید سکه از طریق درگاه های بانکی صورت میگیرد و کاربر با پرداخت پول واقعی و مثلا ریالی می تواند سکه درون بازی را خریداری کند.

اما چرا برنامه نویس تراوین لازم است؟ اکثر اسکریپت های موجود در بازار دارای باگ های زیادی هستند، در بهترین حالت حداقل باگ های امنیتی را ندارند؛ اما در روند بازی کلی باگ دیگه هست که امکان دارد تا چندین سرور یا چندین ماه هم دیده نشود؛ برخی باگ ها هم هستند که خیلی سریع خودشان را نشان می دهند. با این حال در صورتی که شما سایتی را با این اسکریپت ها راه اندازی کنید و کلی هزینه تبلیغات و سرور پرداخت کنید، اما در نهایت یک یا چند باگ باعث از بین رفتن اعتماد و یا از کار افتادن سایت شما شود؛ تمام هزینه ها و وقتی که صرف آن کردید هدر خواهد رفت.

چاره کار چیست؟ اگر از اول یک اسکریپت تراوین سالم را خریداری کنید؛ مطمئنا کمتر باگ و بازخورد منفی دریافت خواهید کرد. اما اگر از اول با این موضوع آشناییتی نداشتید؛ حالا باید چیکار کنیم؟ باید یک برنامه نویس که توی دیباگ کردن اسکریپت های تراوین تجربه کافی دارد را استخدام کنید. به طور کلی افراد کمی هستند که واقعا تخصص برنامه نویسی توی اسکریپت تراوین داشته باشند؛ شاید یک برنامه نویس واقعی بتواند با کمی سر و کله زدن با اسکریپت برخی مشکلات آن را رفع کند؛ اما فقط یک برنامه نویس تراوین می تواند تمامی مشکلات آن را رفع کند؛ به طوری که تجربه و تخصص آن به کمک شما می آید و مشکلات اسکریپت شما را حل خواهد کرد.

همچنین امکان دارد مشکل شما را قبلا در اسکریپت دیگری نیز مشاهده کرده باشد و بتواند مشکل شما را در زمان کمتری رفع کند؛ از طرفی چون با بیس اسکریپت های تراوین آشنایی دارد به راحتی می تواند هر تغییری نیز در آن ایجاد کند.

اسکریپت های تراوین به دلیل قدیمی بودن هسته و کانفیگ خاصی که دارند گاها اصلا روی هاست ها و سرور های معمولی بالا نمی آیند؛ حتی برای کانفیگ مخصوص تراوین شما احتیاج به شخصی دارید که در این موضوع تجربه داشته باشد.

ما در تیم نانو دیزاین متخصصی داریم که به راحتی می تواند مشکلات اسکریپت های تراوین را حل کند؛ همچنین تیم نانو دیزاین اسکریپت های اختصاصی ای دارد که دارای پشتیبانی و گارانتی هستند. جدای از آن، تیم نانو دیزاین سال های زیادی فعالیت می کند که با توجه به همین تجربه، امکان ندارد مشکلی باشد که تیم ما نتواند آن را حل کند.

راه اندازی سایت تراوین صرف اقتصادی دارد؟

خب هر کسی پلان اقتصادی خودش را دارد؛ مثلا شخصی از ما اسکریپتی را خریداری کرد و پس از مدتی شروع کرد به تغییر اساسی در اسکریپت و هزینه های زیادی صرف این موضوع کرد؛ طبق گفته های خود شخص درآمد خوبی از سایت داشت و تمام خرج های سایت از حاشیه سود خودش پرداخت می شد.

اما از طرفی دیگر؛ یکی دو نفری هم بودند که بدون پلان اقتصادی جلو رفته و بعد از مدتی سایت های خودشان را جمع کردند.

یکی از دلایلی که برخی افراد خیلی زود سایت های خودشان را جمع می کنند؛ گذاشتن جوایز نقدی سنگین است، باید توجه داشته باشید که برای جذب پلیر های همیشگی لازم نیست جوایز سنگینی بذارید؛ بعضی از افراد هم سعی می کردند برای جبران هزینه های سایت؛ خودشان دست به کار های نابخشودنی بزنند و با ساخت اکانت های متعدد به عنوان پلیر کاری کنند تا در نهایت یکی از اکانت های خودشان برنده بازی باشد؛ با این کار بعد از مدتی اعتماد کاربران نسبت به سایت از بین میرود و شخص مجبور می شد بالاخره ورشکستگی خود را اعلام کند. به جای گذاشتن جوایز غیرمعقول و زیاد، می توانید جوایز متنوع و معقول بذارید و هزینه ای را بابت تبلیغات صرف کنید و همچنین با رسیدگی به وضعیت کاربران و سایت و رفع باگ های احتمالی و موجود در سایت و گذاشتن آفر های مناسب؛ کاربران خود را همیشه ترغیب و تشویق به خرید و بازی کردن در سایت کنید.

ما خودمان سایت تراوین داشته ایم؛ متاسفانه به دلیل مشکلات دیتاسنتر و کلاه برداری شرکت هاستنیگ معروفی در آن سال ها سایت ما در حدود یک ماه از دسترس خارج شد و بعد از آن نیز دیگر هیچ وقت برنگشتیم.

در نهایت باید پلان اقتصادی و تبلیغاتی مناسب داشته باشید؛ لازم نیست برای هر سروری که لانچ می کنید صد ها پلیر داشته باشید، این نوع بازی ها با چند پلیر هم می تواند سودده باشد؛ به شرطی که مسائلی که بالا اعلام کردیم را رعایت کنید.

برای اینکه بتوانید یک سایت تراوین بدون مشکل بسازید؛ و یا اینکه اسکریپت خودتان را رفع باگ کنید، با تیم نانو دیزاین در تماس باشید.

تماس با ما