بازی سازی

بازی سازی

یکی از خدمات تخصصی نانو دیزاین ساخت بازی است؛ بازی های ساخته شده قابلیت پیاده سازی در پلتفرم های اندروید، آی او اس، ویندوز، لینوکس، مک و … دارند.

به طور کلی بازی های ساخته شده توسط نانو دیزاین با دو موتور بازی سازی یونیتی یا کانستراکت انجام می شوند. زبان برنامه نویسی ای که در یونیتی استفاده می کنیم C# سی شارپ است، در کانستراکت اگر احتیاج باشد از زبان برنامه نویسی JAVASCRIPT جاوا اسکریپت استفاده می کنیم.

همچنین در صورتی که لازم باشد تا بازی به صورت آنلاین اجرا شود و یا اطلاعاتی را از سمت سرور ارسال یا دریافت کند؛ از زبان سمت سرور و پرقدرت PHP پی اچ پی استفاده می کنیم، تخصص اصلی بخش بازی سازی نانو دیزاین برروی ساخت بازی های آنلاین می باشد.

در حال حاضر تیم نانو دیزاین به دلیل نداشتن طراح 3 بعدی توانمند؛ قابلیت ساخت بازی های 3 بعدی را ندارد، ما در صف استخدامی های خود به دنبال یک طراح 3 بعدی توانمند هستیم و تا زمانی که استخدام طراح 3 بعدی صورت نگیرد؛ پروژه های سه بعدی را انجام نمی دهیم.

اما با داشتن گرافیست های حرفه ای 2 بعدی تیم نانو دیزاین مشکلی به جهت ساخت بازی های 2 بعدی و شبه دو بعدی ندارد؛ همچنین در صورتی که خود مشتری گرافیک آماده داشته باشد و یا نخواهد از گرافیست های تیم ما استفاده بکند؛ می تواند خودش گرافیست معرفی کند و یا گرافیک آماده خود را تحویل دهد تا مراحل ساخت آغاز شود.

ساخت بازی اندرویدی

بازی های اندرویدی در حال حاضر توی بازار ایران دارای بیشترین فروش و بیشترین کاربری هستند؛ اگر ایده خوبی پشت بازی ساخته وجود داشته باشد، مسلما بازی مخاطبان زیادی را به خود جذب خواهد کرد؛ جذب مخاطب صرفا به معنای فروش بیشتر نبوده، اما با داشتن ایده فروش مناسب می توان همین مخاطبان زیاد را تبدیل به درآمد خوبی کرد.

تمام چیزی که باعث می شود فروش شما در بازی بیشتر شود را نانو دیزاین به شما مشاوره خواهد داد، همچنین می توانید ایده خود را برای نانو دیزاین ارسال کنید تا بررسی و رفع اشکال شود.

ساخت بازی HTML

طی سال های گذشته کسب درآمد از بازی های HTML و تحت وب بیشتر از قبل شده؛ اگر بازی با کیفیتی داشته باشید که بتوانید آن را روی سایت یا صفحه ای پیاده کنید، می توانید با تبلیغات درست مخاطبان زیادی به سمت خودتان جذب کنید. می توان روی بازی های HTML پرداخت های درگاهی مستقیم پیاده کرد و با پرداخت نهایتا چند درصد کارمزد درگاه بدون هیچ واسطه ای به کسب درآمد پرداخت.

کسب درآمد از بازی چگونه است؟

برای بازی های موبایل که میشه گفت پرداخت درون برنامه ای جزو مرسوم ترین روش کسب درآمد هست؛ برای بازی های اندرویدی که مارکت های اندرویدی هستند که پرداخت درون برنامه ای ارائه میدن؛ اگر بخواید بازی رو توی این مارکت ها منتشر کنید احتیاج هست که پرداخت درون برنامه آن ها پیاده شده و طبق قوانین آن مارکت بازی را منتشر کنید، البته می توانید نسخه های متفاوتی از بازی داشته باشید و یک نسخه هم به درگاه اختصاصی خود متصل کنید.

روش دیگر کسب درآمد از بازی استفاده از تبلیغات درون برنامه است، برخی سایت ها و پلتفرم ها هستند که این کار را در ازای پرداخت مبلغی بابت نمایش یا کلیک، به شما انجام می دهند؛ یا اینکه می توانید تبلیغات اختصاصی یا برنامه و فروشگاه های خود را داخل بازی به نمایش بذارید؛ همچنین می توانید از تبلیغات مدت دار شخصی هم استفاده کنید و خودتان تبلیغات جذب کرده و بفروشید.

هرچند بیشتر افراد ترجیح میدهند از همین سایت های واسطه استفاده کنند و خودشان را درگیر این مسائل نکنند که به نظر ما نیز همین روش بهتر است.

می شود از همین تبلیغات به صورت ویدئویی و ویدئوی جایزه ای استفاده کرد؛ اگر اهل بازی و عشق و حال باشید؛ مسلما تا حالا دیدید که ی صفحه باز میشه میگه رو این دکمه بزن یکی دو تا ویدئو ببین و فلان چیزو بگیر؛ خب همینه دیگه!

آیا امکان کسب درآمد دلاری از بازی ها وجود دارد؟

شدن که میشه؛ تحریما تاثیر بدی روی درآمد برنامه نویسان و بازی سازان ایرانی داشته؛ به طوری که اگر بخوایم نسبت تخصص به زحمت و کارو در نظر بگیریم شاید برای چند متخصص صرف نداشته باشد که بخواهند یک بازی بسازند و در نهایت منتظر باشند روی تبلیغات کلیک شود و مثلا 30 تک تومنی یا یک بسته 5000 تومانی خرید شود.

البته وقتی شما بازی پرمخاطبی داشته باشید؛ همین مواردی که بالا مورد تمسخر قرار دادیم درآمد اصلی و بزرگ ما را تشکیل می دهند؛ مثلا اگر یک بازی داشته باشید که روزانه 10000 کاربر فعال داشته باشد؛ درآمد حاصل از تبلیغات چیزی حدود 200 هزار تومان و در صورت داشتن فروشگاه کامل و ایده مناسب درآمد از فروش آیتم های داخل بازی هم بیش از 500 هزار تومان خواهد بود. یعنی میگیم این شرایط رو داشته باشید روزانه بین 300 هزار تا 1 میلیون و 500 هزار تومان درآمد خواهید داشت.

اما درآمد؛ دلاریش خوبه :)) چطوری؟

خب اگر مشتریان ما قصد داشته باشند روی درآمد خارجی و احتمالا دلاری هم کار کنند و یا بخواهند به طور کلی فقط روی درآمد دلاری تمرکز داشته باشند؛ تیم نانو دیزاین این کار را برای آنها انجام خواهد داد. به یاد داشته باشید با اینکه ما تحریم هستیم؛ هنوز ارز های دیجیتالی وجود دارند! ارزهای دیجیتالی غیرقابل پیگیری و تحریم شکن هستند؛ ما ایرانی ها به راحتی می توانیم از این طریق کسب درآمد کنیم. تیم نانو دیزاین قبلا از این روش کسب درآمد استفاده کرده و بعد از این مسئله دیگه بازی ای را به صورت فارسی منتشر نکردیم!

یادتون باشه برای انتشار بازی برای خارجی ها باید زبان بازی الزاما انگلیسی باشد؛ البته در صورتیکه که بخواهید بازی را برای کشور خاصی منتشر کنید هم می توانیم زبان آن کشور را بزنیم؛ با این حال اگر بخواهید از کشور خاصی داشته باشید، باید سناریو بازی توسط مترجم همان زبان ترجمه شود؛ تیم ما به هیچ عنوان ترجمه ماشینی را قبول نمی کند.

همچنین می توان بازی را به صورت چند زبانه منتشر کرد.

خب اینم از درآمد دلاری :)

جمع بندی و نحوه سفارش

گفتیم که کسب درآمد از بازی ها خیلی راحته؛ هر پلتفرمی هم نحوه کسب درآمد مخصوص به خود را دارد، می شود از تبلیغات هم درآمد خوبی کسب کرد؛ می توان درآمد دلاری داشت بدون ترس از تحریم و از بین رفتن پول!

!جهت سفارش باید با تیم نانو دیزاین تماس بگیرید؛ از طریق تماس با ما می توانید این کار را انجام دهید؛ به یاد داشته باشید تیم نانو دیزاین مشاوره رایگان دارد

تماس با ما